Ha még nem döntött az1%-ról!

Valamennyi
Egyesületi tag részére

Tisztelt Egyesületi tag!

Értesítelek, hogy Egyesületünk 2016. június 17-én 17:00 órakor tartja meg éves rendes közgyűlését.

A közgyűlés helye: Tolna, Városi Sportcsarnok Sport u. 15/A.

Napirendi pontok:

1.    Levezető, hitelesítő és jegyzőkönyvvezető megválasztása.
2.    Beszámoló az egyesület elmúlt időszakának működéséről.
7.    Felügyelő Bizottsági tagok választása

A 18. életévüket be nem töltött tagok a törvényes képviselőjükön keresztül vehetnek részt a döntéshozatalban.

A közgyűlést határozatképtelenség esetén a meghívóban szereplő helyszínen és napon 18:00 órakor megismételjük.

POKOLBÓL A MENNYBE

Egyéb elfoglaltságok és betegségek sérülések miatt, szinte teljesen új csapattal érkeztünk Miskolcra. Akik az előző fordulókban szóhoz jutottak, azokból a játékosokból csak Orbán Rebi és Széles Kinga tartott velünk. Ebben a bajnokságban abszolút újoncok voltak: Fábián Erzsébet, Heitzmann Niki, Maláti Gréta, Maláti Dalma, Becze Bianka, Szabó Vivien, Fekete Dóri, Lovász Viki.
A hiányzókat nem sorolom fel, mert annyian vannak.

1. mérkőzés: Miskolc-Tolna 2: 1
Gól: Maláti Gréta

Rombuszvédekezéssel kezdtünk. Sajnos két átlövésből kapott gól miatt fel kellett adni, taktikánkat és így inkább versenyfutásra, birkózásra hasonlított a mérkőzés, mint futsalra.
Az első félidőben szinte helyzetünk sem volt. A szünet után megrázták magukat a lányok és több helyzetet alakítottunk ki, mint a hazai csapat. Sajnos azonban döntő szituációban megremegett a láb, és Maláti Gréta gólja csak a szépítéshez volt elegendő.
A második félidő alapján nyerhettünk volna… Kár érte.

2. mérkőzés: ASTRA- Tolna 2:3
Gól: Lovász Viki, Maláti Dalma, Széles Kinga

Kétszer is vezetett az ellenfél, de a lányok mentális erejét bizonyítja, hogy hátrányból is képesek felállni. Első gólunknál Rebeka okos passzát Lovász Viki váltotta gólra, majd Dalma távoli átlövését védte be az ellenfél kapusa. A végén Gréta kényszerítőjéből Széles Kinga lőtte a győztes gólt.

3. mérkőzés: Tolna- Kiskunfélegyháza 4: 3
Gól: Orbán Rebeka, Lovász Viktória, Maláti Gréta 2

Ez aztán horror volt a javából. A Mókusok beálltak védekezni. A csapat kapitányukat aki addig hátvéd volt előre vitték csatárba. Én kapust cseréltem ( nem azért, mert Erzsi gyengén védett-sőt a csapat egyik legjobbja volt az előző két mérkőzésen) és aki addig keveset játszott annak próbáltam játéklehetőséget biztosítani. Gondoltam élnek a bizonyítási lehetőséggel, de sajnos nem így történt.
15 perc után 3:0-ra vezetett az ellenfél. Ekkor cseréltem és taktikát váltottunk. A csapat maximálisan vevő volt az új felállásra. Az elől játszók lementek az alapvonalra, Széthúztuk az ellenfelet és nagyon fegyelmezett okos játékkal a győzelmet is sikerült megszereznünk. Gréta győztes gólja élményszámba ment. Ezen kívül rúghattunk volna még tízet. Nagyon tanulságos mérkőzés volt.

A nap értékelése:

Az eddigi fordulókban tejesen más csapattal álltunk ki. Eddig „agyon” vertük az ellenfeleket. A mai nap másról szólt: saját nevelésű gyerekeink, bebizonyították, hogy lehet rájuk számítani. Van ügyes kapusom, Jól játszott Dalma és Kinga. Orbán Rebeka okosan futsalozott, még gólt is lőtt. (most már hivatalosat) A fiatalokban van fejlődési lehetőség: Gréta és Bius is odatette magát. Lovász Vikinek mindenképpen ki kellene vizsgáltatni magát, mert sérülten 20 % -ot nyújt. Heitzmann Niki ha komolyabban venné a dolgokat, futsalban is meghatározó játékos lenne, Fekete Dóritól és Szabó Vivitől többet vártam, mivel most saját korosztályuk sőt fiatalabbak ellen játszottak.
Az utolsó meccsen pedig óriási taktikai érettségről tettek tanú bizonyságot.
Szép és fárasztó nap volt. Megtartottuk első helyünket és sok tapasztalattal lettünk gazdagabbak.

Beszámolót készítette: Folk György