Statisztika

Tartalom találatai : 662245
Paksi Atomerőmű - Thelena Kupa
Írta: Ulrich István

A női futsal bajnokság kezdete előtt két héttel VIII. alkalommal megrendezésre került a már hagyományos Paksi Atomerőmű – THELENA-kupa. A meghívott 6 egyesület közül a Salgótarján távol maradt, ezért gyors átszervezéssel az 5 csapat körmérkőzéses formában, 1 x 25 perces mérkőzésidővel, futó órás játékrenddel rendkívül jó iramú, élvezetes mérkőzéseket vívott egymással.

Egyetlen mérkőzés kivételével szoros, mindvégig nyílt, nagy iramú de sportszerű csatákat láthatott a tolnai Sportcsarnokba kilátogatott 250 néző. Hasznos tapasztalatokat gyűjthettek a csapat edzők a csapatok edzettségi állapotáról, különböző összeállítási variációkat próbáltak ki, fontos tapasztalatokkal gazdagodtak a játékosok. Ez a nap a sportbarátság ápolása mellett a gasztronómiáról is szólt, mert a harmadik félidőt terített asztal mellett a baráti társaságok által főzött tolnai halászlé ízesítette.

Eredmények:

Tolna-Mözsi FSE    -    Szeged        2 – 1    G: Hodován E., Szekér A.
ELTE        -    Univerzum    0 – 2
Miskolc        -    Szeged        4 – 2
Tolna-Mözsi FSE    -    ELTE        2 – 0    G: Hodován E., Mausz R.
Univerzum    -    Szeged        9 - 3
Miskolc        -    ELTE        4 – 0
Univerzum    -    Tolna-Mözsi FSE    1 – 1    G: Simon B.
Szeged        -    ELTE        1 – 0
Univerzum    -    Miskolc        2 – 1
Miskolc        -    Tolna-Mözsi FSE    1 – 2    G: Folk R., Hodován E.

A kupa gól-királynője:            Kovacseva E.       4 gól        / Univerzum /

Laki Z. vezető edző: „Javuló formát mutatott csapatom, ismét a helyzetkihasználás ad okot a javításra. A bajnokságig visszalevő időben a befejezést kell még gyakorolni, hogy eredményesen szerepeljünk. A játékosok hozzáállása jó volt és egy kis szerencsével a kupa győzelmet is megszerezhettük volna. A sok jó egyéni teljesítmény közül kiemelkedett Molnár E. kapus játéka”

Tolna-Mözs FSE csapatát alkották: Molnár E., Vincze A., Ganczer H., Hodován E., Szekér A., Simon B., Bogárdi M., Mausz R., Folk R., Folk Zs., Baki E., Schlotthauer R.

A mérkőzések között bemutató mérkőzésen 2 x 15 perces mérkőzésidővel, futó órás játékrenddel pályára lépett az NB-II női csapatunk is. Soros edző partnerünk a nemrég alakult Szekszárdi UFC együttese volt. Az első játékrészben még akadozott a játékunk de a második félidőre feljavult a támadó játékunk és ez a gólok szép számában is megmutatkozott.

Tolna-Mözsi FSE II  -    Szekszárdi UFC    6 – 0  ( 2 – 0 )     G: Fábián R. 2, Forray T. 2, Kosztyi K., Müller Zs.

Horváth Gy. vezető edző: „Egy jó felkészülési mérkőzés volt, ahol felmérhettük, hogy mit kell javítani a bajnokság kezdetéig.”

Tolna-Mözsi FSE II. csapatát alkották: Molnár E., Manzinger N., Horváth Cs., Fábián R., Oblisz E., Soós P., Müller Zs., Forray T., Kosztyi K., Méhes K., Vincze A.

Képeket Gősi Zoltán Készítette, ha kíváncsi vagy akkor klikk ide!