Ha még nem döntött az1%-ról!

Valamennyi
Egyesületi tag részére

Tisztelt Egyesületi tag!

Értesítelek, hogy Egyesületünk 2016. június 17-én 17:00 órakor tartja meg éves rendes közgyűlését.

A közgyűlés helye: Tolna, Városi Sportcsarnok Sport u. 15/A.

Napirendi pontok:

1.    Levezető, hitelesítő és jegyzőkönyvvezető megválasztása.
2.    Beszámoló az egyesület elmúlt időszakának működéséről.
7.    Felügyelő Bizottsági tagok választása

A 18. életévüket be nem töltött tagok a törvényes képviselőjükön keresztül vehetnek részt a döntéshozatalban.

A közgyűlést határozatképtelenség esetén a meghívóban szereplő helyszínen és napon 18:00 órakor megismételjük.

Írta: Ulrich István

A szombati, Telkiben megrendezett OTP Bank Tanévindító Fesztivál nyitotta meg hivatalosan a magyar gyermeklabdarúgás 2010/2011 szezonját. Az óvodai, iskolai és egyesületi csapatokat képviselő 52 együttes benépesítette az edzőtábort, ahol a gyermekek mellett a szülők is remekül érezték magukat. A hivatalos megnyitón az MLSZ Nyilasi Tibor sportigazgató, Both József képzési- és szakmai igazgató, valamint Őze Tibor Grassroots-menedzser révén képviseltette magát az MGYLSZ búcsúeseményén.

A Magyar Gyermek Labdarúgó Szövetség ugyanis 2011. január 1-jei hatállyal megszűnik, az általa kidolgozott és működtetett programokat az MLSZ szervezi tovább. Az MGYLSZ részéről Mészöly Kálmán tiszteletbeli elnök, Zurbó Sándor szakmai alelnök, Horváth Lajos Péter főtitkár és Kovács Szilveszter szakmai igazgató vett részt az eseményen. A gyermekfoci nagykövetei közül Gelei József, Híres Gábor és Kincses Péter tisztelte meg jelenlétével a 630 gyermeket.

Meghívást kaptunk a „ góliát” ( Magyar Gyermeklabdarúgó Szövetség) vezérkarától. A nyári eredményünket ismerték el ezzel , amikor is 4. helyet szereztünk a tanévzáró fesztiválon. Sajnos azok akik kiharcolták ezt az eredményt most már nem jöhettek el, mert kiöregedtek a korosztályból. ( Széles Kinga , Maláti Dalma, Salamon Ivett)
A meghívó Telki-be szólt és a 98 jan 01 után születetteket érintette.

Telki Magyarország sőt Közép-Európa legmodernebb edzőközpontja. Volt olyan szerencsénk, hogy két évvel ezelőtt már vendégeskedhettünk itt egy kiválasztó táborban és 12 csapat közül a 4. helyezést értük el. ( azok az átkozott negyedik helyek! ) Akkor közülünk  többen bekerültek a nyugat válogatottjába is.
Állítom a mostani generáció sem lesz rosszabb mint az akkoriak, akik közül többen már az NB I-es csapatunkban bontogatják szárnyaikat.
Most nem szerettem volna 4. helyen végezni.

Titkolt célom volt, hogy megnyerjük a tornát. Éreztem annyira erősnek a csapatot, hogy képesek lehettek volna erre. Ha… Ha nem olyan a sorsolás, amilyen, ha nincs ilyen hideg, ha nem esik egybe egy országos karate versennyel, ha 1 – 0 után nem kapunk ki kettő egyre…. Az első mérkőzésen sajnos rögtön a későbbi győztessel kerültünk össze. A félidőben még vezettünk 1:0-ra majd a második félidőben az ellenfél megfordította az eredményt. És végül 2:1 arányban vereséget szenvedtünk. Ezután már hiába vertünk meg mindenkit, harmadiknál jobb helyen semmiképp sem végezhettünk. ( sajnos nem volt keresztbejátszás) A bronzmérkőzésen szenzációsan játszottak a lányok. Az első félidőben 3: 0-s előnyre tettünk szert. Csigi Eszter a torna gólját rúgta. Buci Petra szögletét bombázta –majd félpályáról – a kapuba. A végén kicsit izgulhattunk, mert rúgattunk az ellenféllel két  gólt, de tudom ezt csak azért csinálták a lányok, hogy a szülőket is idegesítsék egy kicsit. Végre nem 4. hely!

Óriási élmény volt az egész nap. A lányok játéka miatt is, de a szervezők miatt is akik  megadták a módját a rendezvénynek. Olyan híres emberekkel fotózkodhattunk, Mint Mészöly Kálmán, vagy Nyilasi Tibor. A jól megérdemelt érmeket Híres Gábor volt válogatott labdarúgótól vehettük át. Köszönet a szülőknek a szállításért és a hangos szurkolásért.

III. korcsoport lány (1998. január 1. után születettek)