szerda, 13 dec. 2017
Te most itt vagy:

Ha még nem döntött az1%-ról!

Fadd-Tolna-Mözsi FSE edzőmeccs két csapata.

Köszönjük a lehetőséget, hogy játszhattunk egy jó meccset a faddi sportkomplexumban. Gratulálunk a vezetőknek és mindenkinek aki részt vett a létesítmény fejlesztésében!

Tolna - Paks ASE 3 : 1

Az U16 HNP DNY bajnokság e hétvégi fordulóját idegenben Pakson játszottuk itthon, ez így kicsit bonyolult egy a lényeg a Paksi ASE volt az ellenfelünk. A meccsre betegségek miatt szűkös kerettel csere nélkül érkeztünk. Paks ebben a bajnokságban mint az tavaly is volt a legnagyobb ellenfelünk.

A meccset jól kezdték a lányaink folyamatosan nyomás alatt tartották a paksi csapatot, az edzőjük szavával élve "mindenhol csak sárgák vannak" (pedig csak Pakson voltunk nem Kínában) :-) Tény, hogy ezen a meccsen láthattunk az idei bajnokságban lejátszott mérkőzések közül a legtöbb összjátékot, a szélek jó kihasználását és rengeteg kemény de nem szabálytalan ütközést. A védelem az első félidőben tökéletesen funkcionált az ellenfél 2 alkalommal jutott csak el a kapunk közelébe.

Az ellenfél támadásait már a félpályán megállították a védőink és rögtön kontra támadásokat indítottak belőle. A széleken tett paksi erőfeszítések is rendre kimúltak, elsősorban "Dió" Dalmának és Dorcinak köszönhetően. A kontra támadásaink 90%-a lövéssel végződtek melyből 2 egyéni teljesítménynek köszönhetően góllal is végződött. Mindkét első félidőben szerzett gól Vámosi Georgina nevéhez fűződik. Szerencsére a lányokon nem látszott az első félidő végén sem a fáradtság.

A második félidő ugyanott folytatódott ahol az első abbamaradt, rengeteg munka a középpályán és a széleken. A 60. perc környékén érezhető volt a lányok fáradása főleg a oldalakon, jól jött volna a csere lehetőség. Az ellenfelünk egyre nagyobb nyomást helyezett a hátvédeinkre és sikerült is egy szépítő góllal a reményt az egyenlítésre feléleszteni. Lányaink az utolsó negyedórában minden erő tartalékot összeszedve tartották a 2:1-es eredményt (itt kell megemlítenem Kis Gréti szép védő játékát is) sőt a 80'-ben egy újabb Gina szólóval sikerűlt a végeredményt is egy mester hármassal beállítani. A meccs végeredménye 3:1 lett melyet megérdemelten szerzett meg kis csapatunk.

Összegzésül, végre működtek az oldalak, volt összjáték, figyeltek egymásra a lányok. Úgy gondolom az eredmény a kihagyott ziccerekkel lehetett volna nagyobb arányú is, de nem ez számít hanem a csapat rendezettsége és összjátékra törekedése végre megmutatkozott és hát NYERTÜNK!!